Serwis MacBook Warszawa
Nasze usługi:
- Naprawa po zalaniu
- Wymiana klawiatury
- Wymiana Baterii
- Naprawa gładzika
- Wymiana wiatraków
- Czyszczenie i konserwacja
- Naprawa płyty głównej
- Wymiana procesora CPU, Grafiki GPU
- Wymiana SMC
- Naprawa NVRAM, PRAM
- Wymiana dysku HDD, SSD
- Instalacja OSX
- Usuwanie Wirusów
Naprawa MacBook Warszawa
Laptopy firmy Apple są coraz częstszym produktem spotykanym na polskim rynku. MacBooki są projektem produkowanym w myśl wieloletniej tradycji i doświadczenia. Dlatego też odznaczają się one bardzo dobrą jakością wykonania i charakteryzują się wysoką niezawodnością. Cechy te coraz bardziej przekonują potencjalnych kupujących decydujących się na zakup tego rodzaju sprzętu. Warto jednak pamiętać, że zdarzają się nam sytuacje losowe, które powodują niewłaściwe działanie sprzętu, oprogramowania bądź też utratę naszych danych.
MacBooki są laptopami, które służą nam z reguły do pracy, dlatego też dołożymy wszelkich starań, aby Wasz sprzęt działał bez zarzutów.
Nasz serwis, którego siedziba mieści się w Warszawie wykonuje większość napraw pogwarancyjnych.
Naszym atutem jest nie tylko czas wykonania usługi, ale i jej jakość, którą uzyskujemy dzięki użyciu tylko oryginalnych części firmy Apple. Oczywistym faktem jest też sprawna i specjalistyczna obsługa klienta na jak najwyższym poziomie.
Warto tutaj wspomnieć, że każde zlecenie wyceniamy bardzo indywidualnie i traktujemy jako priorytetowe. Zaznaczamy, że wybierając nasz serwis, macie pewność o wyborze solidnej i rzetelnej firmy.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego bądź też mailowego. Staramy się w miarę możliwości każdorazowo udzielić jak najbardziej wyczerpujących informacji.
Dzięki nam będziecie mogli znowu cieszyć się swoim sprzętem, który uległ niespodziewanej awarii.
-
- Wszelkie naprawy staramy się wykonać w jak najkrótszym czasie.
- Wszystkie nasze naprawy są objęte 3 miesięczną gwarancja.
MacBook Pro, Mac Pro, Macbook Air, MacBook Pro Retina
A1534, A1342, A1181, A1278, A1466, A1465, A1369, A1370, A1304, A1237, A1502, A1425, A1278, A1398, A1286, A1297;
Wymiana Baterii MacBook
Komfort pracy w dowolnym miejscu
Urządzenia elektroniczne, które posiadają własną baterię, jak np. MacBook, dają niezwykły komfort pracy niezależnie od miejsca przebywania. Użytkownik jest niezależny od źródła prądu, dzięki temu może wykonać swoją pracę nawet tam, gdzie prąd nie został poprowadzony, bądź jest awaria źródła zasilania. Rozwiązanie, jakim jest urządzenie z własną baterią, zdecydowanie wpłynęło na przyspieszenie przepływu informacji oraz pomogło rozbudować komunikację interpersonalną. Dziś nie wyobrażamy sobie już życia bez Internetu oraz bez możliwości przekazywania sobie m.in. dokumentów jedynie tradycyjną formą, która jeszcze do niedawna funkcjonowała, jako jedynie dostępna.
Obecnie cenimy sobie czas, czujemy wszechobecny pośpiech, a niekiedy nawet i presję związaną z koniecznością szybkiego przekazania informacji. Oczywiście nadal istnieją obszary, w których tradycyjny obieg dokumentów lub informacji jest nadal zachowany, jednakże zauważa się, że przekazywanie różnego rodzaju treści drogą elektroniczną jest obecnie zdecydowanie bardziej popularne.
Jak zatem poradzić sobie, gdy pomimo wygodnych rozwiązań technologicznych, pojemność baterii jednak czasem nie jest dostateczna? Uniemożliwia to prawidłowe funkcjonowanie sprzętu, a tym samym ogranicza swobodne korzystanie. Oczywiście na myśl przychodzą automatycznie dwa rozwiązania. Pierwsze jest związane z tradycyjnym posiadaniem przy sobie kabla zasilającego i poszukiwaniem gniazdek elektrycznych, w celu podłączenia urządzenia. Drugie rozwiązanie, to zaopatrzenie się w dodatkowe źródło prądu, które w razie rozładowania baterii, będzie mogło uratować sytuację. Jednakże zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony. Pierwsze jak już wiemy, związane jest z dodatkowym wyposażeniem i stałym poszukiwaniem takiego miejsca, gdzie bez problemu będzie możliwe podłączenie urządzenia do prądu. Drugie rozwiązanie gwarantuje brak konieczności rozglądania się za gniazdkiem elektrycznym, ale jest pomocne chwilowo, ponieważ podobnie jak bateria, również traci swój zapas energii, oraz oczywiście jest także dodatkowym akcesorium, które należy mieć przy sobie.
Kiedy MacBook traci energię
Swoboda z korzystania urządzeń elektronicznych, w tym także MacBook’a kończy się w momencie, gdy zauważamy, że nasz sprzęt przy podobnym trybie pracy, przestaje utrzymywać energię. Wydajność urządzenia nie jest już taka, jak dotychczas. Czas pracy na sprzęcie jest krótszy, bateria szybciej się rozładowuje, sprzęt odmawia współpracy, gdy nie jest podłączony do prądu lub bateria, która jest w nim zainstalowana znacznie zmieniła swój kształt, na przykład spuchła lub urządzenie wyłącza się nawet, gdy stan baterii nadal wskazuje naładowanie. Bateria jest elementem eksploatacyjnym, co oznacza, że ma swoją żywotność i należy liczyć się z tym, że po jakimś czasie użytkowania, będzie prawdopodobnie wymagało wymiany. Naturalnie, czas, po którym bateria będzie wskazywała na zużycie może być różny, co jest uzależnione od sposobu użytkowania sprzętu.
W zasadzie większość z nas w przypadku problemów z baterią, zaczyna niemalże automatycznie korzystać z kabla zasilającego. Jednakże są takie sytuacje, gdy potrzebujemy użyć MacBook’a w miejscach, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony lub całkowicie niemożliwy. Co w tej sytuacji?
Wymiana baterii – to skomplikowane?
To całkowicie prosta i bezpieczna operacja, pod warunkiem, że wykonana będzie przez profesjonalistę. Jeśli chcesz, aby twoje urządzenie ponownie mogło pracować taką liczbę godzin, jak dotychczas, a wszystko wskazuje na to, że istotnie jest to problem związany z utratą żywotności tego podzespołu, to koniecznie rozważ wymianę baterii. Dla serwisu, który specjalizuje się w naprawie sprzętu oraz wymianą części eksploatacyjnych, kwestia założenia nowej baterii, nie jest problemem. Niezwykle istotne jest jednak to, aby sprzęt nie był oddany do przypadkowego serwisu. Unikniesz wtedy braku pewności czy wymiana elementu była przeprowadzona prawidłowo i nie naraziło cię to na dodatkowe uszkodzenia, które zostaną zauważone dopiero po odebraniu urządzenia z naprawy. Serwis, w którym spokojnie możesz zostawić MacBooka, to ten, w którym jakość używanych do naprawy części jest potwierdzona, gdzie elementy zastępcze są najwyższej jakości, a specjaliści w nim zatrudnieni są doświadczeni i posiadają odpowiednią wiedzę.
Istotne jest również to, abyś dla bezpieczeństwa swojego MacBooka, nie wymiał baterii we własnym zakresie. Specjaliści w serwisie zrobią to za ciebie. Dokonają dokładnej analizy, czy istotnie ten podzespół wymaga wymiany czy w najgorszym wypadku awarii nie uległa inna część. Ponadto nie w każdym modelu MacBook’a wymiana baterii jest łatwa i dla osoby, która nie ma w tym zakresie dostatecznej wiedzy i doświadczenia, może zakończyć się większymi stratami. Przykładem jest tu MacBook Air 13”, w którym bateria jest zainstalowana w taki sposób, że przy nieumiejętnym zdejmowaniu tylnej klapki, można łatwo uszkodzić elementy, które są umieszczone w pobliżu baterii.
Zatem chcąc mieć pewność, że twój MacBook nie ulegnie większej awarii, oddaj go do odpowiedniego serwisu. Zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i własne nerwy.
Wymiana klawiatury MacBook
Ekran dotykowy czy klawiatura?
Każdy użytkownik sprzętu elektronicznego, doskonale wie, że w zależności od charakteru pracy, jaką musi realizować na swoim urządzeniu, ergonomia w jej wykonywaniu będzie miała ogromne znaczenie. Jeśli zadania, jakie wykonujesz na urządzeniu elektronicznym, niezależnie czy dotyczą pracy czy też wynikają z twojej pasji i zainteresowań, opierają się na edytowaniu obrazu, obróbki zdjęć czy też filmów, projektowaniu grafiki, zadań opartych na wykresach, wskaźnikach, wyliczeniach etc., to niekoniecznie będziesz chciał realizować je w oparciu o pracę na niewielkim ekranie i jednocześnie, nie będzie dla ciebie priorytetem posiadanie klawiatury w tym urządzeniu.
Jeśli natomiast czynności, jakie wykonujesz są oparte w większości na edytowaniu tekstu, zapisywaniu informacji, tworzeniu wpisów itp. to zapewne niezwykle ważna będzie dla ciebie wygoda przy wprowadzenia tych zapisów. A jeśli jednocześnie zależy ci również na czasie i nie możesz pozwolić sobie na to, by treść powstawała powoli, to z pewnością nie zdecydujesz się pracować długo w oparciu tylko i wyłącznie na wprowadzanie i tworzenie tekstu za pośrednictwem ekranu dotykowego.
Tak, więc charakter pracy często determinuje nas do wyboru odpowiedniego urządzenia, które w optymalny sposób wpłynie na realizację naszych zadań. Problem może pojawić się w sytuacji, gdy pracujemy z tekstem, a klawiatura naszego MacBooka w pewnym momencie przestaje funkcjonować poprawnie.
Gdy klawiatura zaczyna zawodzić
Pracując na urządzeniu elektronicznym z wykorzystaniem klawiatury, ostatnią rzeczą, jaką byśmy sobie życzyli, byłyby problemy z zawieszającymi się klawiszami, czyli tak zwane zacinanie się klawiatury, nie reagowanie poszczególnych klawiszy na nacisk lub ewentualnie brak możliwości użycia całych segmentów przycisków itd. Problemy te niekiedy skutecznie uniemożliwiają nam zapisywanie tekstu, co tym bardziej będzie stresujące, gdy terminy nas naglą i tekst musi być oddany w niedalekim odstępie czasu. Zazwyczaj w takiej sytuacji szukamy w pośpiechu sprzętu zastępczego, na którym możemy spokojnie dokończyć zapisanie niezbędnych treści. Co więc w sytuacji, gdy istotnie mamy problem z klawiaturą? Czy jest to element, który można wymienić? Czy związane to będzie z dużymi kosztami oraz czy długi jest czas naprawy? Takiego rodzaju pytania z pewnością zaczniemy zadawać sobie w momencie, gdy będziemy poszukiwać pomocy w usunięciu awarii.
Czy klawiaturę w MacBook’u można wymienić?
Sytuacje, które mogą wpłynąć na uszkodzenie klawiszy klawiatury to najczęściej zalanie, niekoniecznie dotyczy to zalania jedynie wodą, po jej odparowaniu pozostaje, bowiem osad i to właśnie on może powodować dalsze utrudnienia w funkcjonowaniu klawiatury. Również wszelkiego rodzaju ciecze słodkie lub mieszaniny, mogą znacznie obniżyć możliwości swobodnego korzystania z tego elementu. Miejmy również na uwadze, że klawiatura może ulec awarii systemowej, co będzie niekoniecznie związane z ingerencją użytkownika, ale błędami oprogramowania. Ewentualnie, klawiatura może przestać działać poprawnie, co będzie następstwem uszkodzenia mechanicznego. Uderzenie czy upadek, może spowodować połamanie się poszczególnych klawiszy, co zauważymy od razu, bo uszkodzenie będzie widoczne, ale awarii może ulec również system styków, który jest zamontowany pod klawiszami, a tego nie będziemy w stanie stwierdzić gołym okiem. Jeśli zatem klawiatura nagle przestaje reagować na polecenia, litery czy znaki nie pojawiają się pojedynczo, ale w wyniku zacięcia się klawisza dochodzi do zwielokrotnienia zapisu, to jest to dla nas sygnał, że należy zastanowić się nad wymianą tego elementu.
Jeśli zastanawiacie się czy klawiaturę można wymienić, to odpowiedź brzmi – jak najbardziej tak. W Macbook’u klawiatura to jeden z elementów, który w wyniku zużycia lub uszkodzenia oczywiście można wymienić, ale wymaga to od serwisanta posiadania odpowiedniego doświadczenia i precyzji. W przypadku problemów związanych z całym segmentem klawiszy, błędów między klawiszem, a wyświetlanym na ekranie znakiem, bądź całkowitym brakiem połączenia klawiatury z ekranem, podejmuje się decyzję o wymianie całego podzespołu. Jeśli zatem zdecydujecie się na pozostawienie sprzętu w naprawie, to warto sporządzić wcześniej kopię danych posiadanych na urządzeniu. Pozwoli to zagwarantować wam pewność, że w wyniku naprawy, żadne pliki nie zostaną utracone.
Każdorazowo specjaliści w serwisie zweryfikują zakres awarii, co umożliwi wstępne oszacowanie kosztów naprawy oraz czas potrzebny do jej przeprowadzenia. Jeśli zatem MacBook jest wam potrzebny do tworzenia wpisów, zapisów, redagowania treści etc., a klawiatura odmówiła współpracy, nie czekajcie, aż samo się naprawi, nie podejmujcie naprawy samodzielnie, udajcie się do serwisu i skonsultujcie ten problem ze specjalistą.